Suknie ślubne logo

Ślubne tradycje dla panny młodej

Stara biżuteriaPrzez ślubem panna młoda jest oblegana przez przyjaciółki, matkę, kuzynki, druhny, które gorączkowo szukają dla niej specjalnych, magicznych dodatków: czegoś starego, nowego, pożyczonego i niebieskiego. Mimo zmian w podejściu do organizacji ślubu, niektóre tradycje dotyczące panny młodej są nadal aktualne i podtrzymywane. Część z nich przetrwała aż od czasów wiktoriańskiej Anglii, co oznacza, że z pokolenia na pokolenia pewne zwyczaje i obrzędy są stale przekazywane. Jakie znaczenie dla panny młodej mają te cztery wymienione amulety?

Coś nowego na nową drogę życia

Wydawałoby się, że cały strój panny młodej jest nowy. Od stóp do głów jest ubrana w nową suknię, bieliznę, buty, welon… możemy jednak pokusić się o jakiś nowy prezent w postaci biżuterii, czy pończoch, które zostaną wręczone w dniu ślubu. Nowe dodatki są symbolem wkroczenia panny młodej wraz z jej wybrankiem na nową drogę życia, która pełna będzie pomyślnych doświadczeń i szczęścia w małżeństwie.

Coś starego – nie zapominaj o korzeniach!

Dodatki przekazywane z pokolenia na pokolenia są bardzo wzruszającym elementem stroju panny młodej, gdyż symbolizują jej przeszłe życie, które od tej pory całkowicie się zmieni. Jednocześnie stanowią one upamiętnienie tradycji, więzi rodzinnych i przywiązania do członków swojej rodziny. Dlatego też najczęściej to mama, babcia, albo teściowa, wręczają pannie młodej jakiś stary drobiazg w postaci biżuterii przekazywanej z pokolenia na pokolenie, haftowanej chusteczki, diademu, spinki do włosów. Zawsze jest to bardzo wzruszający moment, kiedy stare łączy się z nowym, tradycja z młodością.

Coś niebieskiego

Istnieje kilka sposobów na przemycenie czegoś niebieskiego w stroju panny młodej. Możemy zdecydować się na subtelne, błękitne wstążki wplecione we włosy, w wiązankę, czy ozdoby sukni. Niektóre panny młode delikatnie malują paznokcie na niebiesko, albo oczy. Dla mniej odważnych kobiet, bądź tych, którym niebieski nie pasuje do stylizacji, dobrym rozwiązaniem jest założenie tradycyjnej niebieskiej podwiązki, która pozostaje niewidoczna. Kolor niebieski, czy też błękitny symbolizuje lojalność i zaufanie panny młodej, która powierza swoje życie w ręce małżonka.

Coś pożyczonego na szczęście

To bardzo ważne, że pożyczony dodatek powinien pochodzić od mężatki, która żyje w szczęśliwym związku ze swoim partnerem. Wówczas symbolizuje on szczęście, które ma być przekazane dla panny młodej, wróżąc jej pomyślność w związku. W związku z tym, pożyczona rzecz musi być oddana. Najczęściej młode kobiety wymieniają się biżuterią, welonem, rękawiczkami, a czasem nawet suknią! Piękna to tradycja, nawet jeśli nie wierzymy w jej magiczną moc.

« POWRÓT DO GŁÓWNEJ
Centrum Biznesu logo Śluby, wesela i imprezy okolicznościowe - Pałac Domaniowski
2012 NAYADINE.pl   •    WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
BY MTCMS   •